Erkekler İçin Farklı Bir Alyans

Erkekler İçin Farklı Bir Alyans

07 Ocak 2019
İyi Günde, Kötü Günde…

Hayatı birlikte paylaşmaya karar verdiğiniz kişiyle aranızdaki ilişkiyi topluma deklare etmek, ona resmiyet kazandırmak ilişkiyi taçlandırmak anlamına geliyor. Bu sebeple evlilik, insanlık tarihi boyunca bütün toplumlarda önemsenen, büyük anlam yüklenen bir konu olarak karşımıza çıkmakta. Her kültür tarihsel süreç içinde evlilikle ilgili kendine özgü anlayışlar ve ritüeller geliştirmiştir. Evliliğin kurulma aşamasında gerçekleştirilen seremoniler, bu kutsal bağ ile ilgili semboller vs. detaylarda kültürden kültüre farklılık gösterse de bütün insanlık için ortak olan öğeler de mevcut.

Evli çiftlerin parmaklarında yüzük taşıması tüm toplumların evlilikle ilgili ortak geleneği. Çoğu erkek için alyans, hayatlarında kullandıkları tek takıdır. Farklı materyallerden üretilebiliyor olsa da gümüşü kendilerine en uygun materyal olarak gören erkekler alyanslarda da genellikle gümüşü tercih ediyorlar. Erkek Gümüş Alyanslar birbirinden şık tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Sınırsız hayal gücüyle tasarlanıp, ince işçilikle üretilen erkek gümüş alyanslar maskülen bir şıklığa sahip.

Ömür boyu kullanma niyetiyle alınan ve parmağınızdan neredeyse hiç çıkarmayacağınız alyansların kişisel tarzınızı yansıtıyor olması önemli. Aşkınızın sonsuzluğunu sembolize ederken benimsediğiniz stili de yansıtan alyansları severek kullanacaksınız.

Neredeyse İnsanlık Tarihi Kadar Eski Bir Gelenek

Dilimize “alyans” olarak geçen kelime, İngilizce ve Fransızcada ortak olarak kullanılan ve “birleşme, birlik, anlaşma, ittifak” anlamlarına gelen “alliance” kelimesinden geliyor. Evliliğin iki taraf arasında kurulan ittifak, varılan anlaşma olduğu gerçeği göz önüne alınırsa, bu kutsal kurumu simgeleyen yüzükler için “alyans” sözcüğünü kullanmak oldukça yerinde bir seçim. Peki, dünyanın her yerinde göreceğiniz alyans ilk ne zaman ve hangi toplumda kullanıldı?

Evliliğin sembolü alyansların orijini hakkında kesin bir bilgi yok. Buna karşılık bu konuda bol rivayet söz konusu. Yaygın olarak kabul gören rivayet, evliliği yüzükle deklare etmenin ilk kez Eski Mısır’da ortaya çıktığını iddia ediyor. Yuvarlak şeklinden dolayı sonsuzluğu çağrıştıran yüzükler yüzyıllardır sonsuz aşkın ve sadakatin somut hali olarak görülüyor. Maddi değeri yüksek olsun ya da olmasın taşıdığı anlam sebebiyle kadınların ve erkeklerin sahip oldukları takılar içinde en kıymetlisi alyanslar. Oluşturduğu sade şıklıkla Erkek Gümüş Alyans Yüzükleri beyler beğenerek kullanıyor. Sevdiğiniz kadınla birlikteliğinizi herkese ilan eden şık bir gümüş alyansı parmağınızda ömür boyu gururla taşıyacaksınız.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.